Τελετή εγκαινίων του νέου κλειστού γυμναστηρίου του ΤΕΦΑΑ της Θεσσαλονίκης
Αρχική / Ενημέρωση / Τελετή εγκαινίων του νέου κλειστού γυμναστηρίου του ΤΕΦΑΑ της Θεσσαλονίκης

Τελετή εγκαινίων του νέου κλειστού γυμναστηρίου του ΤΕΦΑΑ της Θεσσαλονίκης

Με ιδιαίτερη λαμπρότητα και τη συμμετοχή των αρχών του Πανεπιστημίου, της πολιτείας, της εκκλησίας και του στρατού πραγματοποιήθηκε η τελετή εγκαινίων του νέου κλειστού γυμναστηρίου του ΤΕΦΑΑ της Θεσσαλονίκης. Τον αγιασμό τέλεσε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Κασσανδρείας κ. Νικόδημος. Στην τελετή παρευρέθηκαν και βραβεύτηκαν ο Πρύτανης του ΑΠΘ κ. Δημήτριος Κωβαίος και οι Πρυτανικές αρχές, ο Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας Απόστολος Τζιτζικώστας και η Αντιπεριφερειάρχης ΜΕ Θεσσαλονίκης Παρασκευή Πατουλίδου, ο Δήμαρχος Θέρμης κ. Θ. Παπαδόπουλος, ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού του Δήμου Θεσσαλονίκης κ. Ν. Ζεϊμπέκης, η Διεύθυνση και τα στελέχη των τεχνικών υπηρεσιών του ΑΠΘ, ο Αντιπρόεδρος της ΕΟΕ κ. Σ. Αγγελούδης, Κοσμήτορες, Πρόεδροι Τμημάτων του ΑΠΘ, πλήθος καθηγητών/τριών και φοιτητών/τριών της ΣΕΦΑΑ του ΑΠΘ. Το έργο χρηματοδοτήθηκε από την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας. Το κλειστό γυμναστήριο θα χρησιμοποιείται για την εκπαίδευση και την πρακτική άσκηση των φοιτητών/τριών, την έρευνα των καθηγητών/τριών και προς όφελος της ευρύτερης κοινωνίας όπως και των αθλητικών συλλόγων.