Αρχική / Ενημέρωση / Πρόσκληση για συμμετοχή των σχολείων σε αθλητικές και εκπαιδευτικές δραστηριότητες στις εγκαταστάσεις της Σχολής Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (ΣΕΦΑΑ) του ΑΠΘ στη Θέρμη.

Η Σχολή Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του ΑΠΘ, θα λειτουργήσει από τις 18 Ιανουαρίου 2016 πρότυπο πρόγραµµα υποδοχής Δημοτικών σχολείων και Γυμνασίων το οποίο θα περιλαμβάνει εκπαιδευτικές δράσεις με αθλητικό, ψυχαγωγικό και ενημερωτικό χαρακτήρα.

Το πρόγραμμα θα λειτουργήσει στις εγκαταστάσεις της ΣΕΦΑΑ στη Θέρμη, οι οποίες περιλαμβάνουν υπαίθριο Πάρκο Περιπέτειας, Τοίχο Αναρρίχησης, Πάρκο Paintball και Τοξοβολία, Jumping-τραμπολίνο, κλειστές και ανοιχτές αθλητικές εγκαταστάσεις διαφόρων αθλημάτων (στίβου, καλαθοσφαίρισης, ποδοσφαίρου, αντισφαίρισης κτλ) και αίθουσες μαθημάτων (φωτογραφίες επισυνάπτονται).

Σε ένα ασφαλές και σύγχρονο περιβάλλον οι μαθητές μπορούν να αθληθούν, να ψυχαγωγηθούν και να εκπαιδευτούν μέσα από τις δράσεις του προγράμματος, τις οποίες σχεδιάζουν και επιβλέπουν καθηγητές Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού.

Η συμμετοχή σχολείων στο πρόγραµµα μπορεί να γίνει κατόπιν έγκαιρης συνεννόησης µε τη γραμματεία της ΣΕΦΑΑ τις ώρες 9.00 µέχρι τις 13.00 (στο τηλέφωνο 2310 991872).

Το κόστος συµµετοχής ανέρχεται στα 5€ ανά μαθητή (συμπεριλαμβανομένων όλων των νόμιμων κρατήσεων. Συγκεντρωτική απόδειξη  θα εκδίδεται στο ΑΦΜ του σχολείου ή του συνοδού εκπαιδευτικού).

Σας περιμένουμε να σας υποδεχτούμε.